Ruch Światło-Życie Diecezji Łomżyńskiej

Rekolekcje » Zaloguj się » Załóż konto »

Rekolekcje wakacyjne

Ruch Światło-Życie co roku organizuje rekolekcje wakacyjne dla dzieci i młodzieży. Rekolekcje czyli oazy wakacyjne dzielą się na następujące typy i stopnie:

Rekolekcje ONŻ II i III st, wymagają przeżycia wcześniejszych stopni ONŻ, rekolekcje ODB i OND uzależnione są głównie od wieku.

Rekolekcje odbywają się w trzech 15-dniowych turnusach: dwa w lipcu i jeden w sierpniu. ONŻ 3 odbywa się w 3 turnusie w Wilnie, pozostałe rekolekcje w turnusach 1 i 2: ODB na terenie diecezji, pozostałe rekolekcje w okolicach Zakopanego.

Szczegółowe informacje na temat rekolekcji i proponowanych terminów w roku 2014.

tel. Ks. Dariusz 503 319 069
e-mail. moderator@lomza.oaza.pl

Rekolekcje Domowego Kościoła – Oaza Rodzin

Domowy Kościół, proponuje program formacyjny analogiczny do Oazy Nowego Życia. Rekolekcje przeznaczone są dla małżeństw, mogą w nich uczestniczyć również dzieci. Informacje o rekolekcjach Domowego Kościoła dostępne są na stronie: http://koscioldomowy.lomza.pl/

Rekolekcje w ciągu roku

Podstawową metodą pracy Ruchu Światło – Życie w ciągu roku są spotkania w małych grupach w parafiach. Proponujemy jednak też weekendowe rekolekcje, zwykle poświęcone jakiemuś tematowi. Takie rekolekcje to Oazy Modlitwy.

Osoby po II st. ONŻ podejmują swoją formację uczestnicząc w Diecezjalnej Szkole Animatora. Jest to 5 weekendowych rekolekcji w ciągu roku, poświęconych kolejnym Drogowskazom Nowego Człowieka. W trakcie tych rekolekcji uczestnicy pogłębiają charyzmat Ruchu, rozwijają swoją wiarę, oraz poznają metody pracy w grupie, dowiadują się jak opiekować się uczestnikami. Pełen cykl szkoły animatora trwa dwa lata.

Rekolekcje zimowe

Oprócz już opisanych form rekolekcji proponujemy jeszcze dwa typy rekolekcji, odbywające się w czasie ferii zimowych.

Informacje

Informacje o wszystkich rekolekcjach publikowane są na naszej stronie internetowej: www.lomza.oaza.pl oraz na naszym profilu na Facebooku: facebook.com/lomza.oaza.