Msza w intencji beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego Księdza Franciszka Blachnickiego

Serdecznie zapraszamy członków i sympatyków Ruchu Światło-Życie oraz Krucjaty Wyzwolenia Człowieka na Mszę Świętą, która będzie sprawowana w intencji rychłej beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego Księdza Franciszka Blachnickiego.

Wspólną modlitwę rozpoczniemy w 31 rocznicę śmierci naszego Założyciela, 27 lutego o godzinie 19.00. W tym roku spotkamy się w trzech miejscach :

  • w Łomży w Kościele Przyseminaryjnym pw. Wniebowzięcia NMP
  • w Ostrołęce w parafii pw. Nawiedzenia NMP
  • w Zambrowie w parafii pw. Ducha Świętego o godzinie 18.00

Ksiądz Blachnicki urodził się 24 marca 1921 r. w Rybniku, zmarł w niemieckim Carlsbergu 27 lutego 1987 r. Jego ciało spoczywa w Krościenku nad Dunajcem. Proces beatyfikacyjny rozpoczął się w 1995 roku. Ks. Franciszek Blachnicki był bezkompromisowym człowiekiem Ewangelii, Bożym prorokiem XX wieku, który swoją myślą i działaniem wybiegał daleko przed epokę, w której przyszło mu żyć. Zasłynął przede wszystkim jako twórca ruchu oazowego. Dziś Oaza to nie tylko młodzież, to ludzie wszystkich stanów i w każdym wieku z kilkunastu krajów na całym świecie.

Módlmy się razem, aby nasz ojciec Franciszek został ogłoszony błogosławionym i aby w ten sposób świat poznał postać tego „Bożego gwałtownika”.

Może Ci się również spodoba