Dzień Wspólnoty oazowiczów wszystkich pokoleń


Wszystko zaczęło się od spotkania. Takiego jakich wiele: po latach wspominanie przeżytych „oaz”, osób, sytuacji, tych wzruszających i tych śmiesznych. I wtedy myśl: a może by tak zaprosić uczestników tamtych wydarzeń? Razem wspominać… i nie tylko wspominać – dziękować Bogu za działanie łaski, świętować. Obejrzeć się za siebie, spojrzeć na przebyte lata i dostrzec działanie Boga na drodze tego Ruchu. Zachować pamięć o osobach, które spotkaliśmy na „oazie”, a których już dzisiaj nie ma wśród nas. Przekazać doświadczenia pierwszego pokolenia „oazowiczów” dzisiejszym uczestnikom Ruchu.
Utworzyliśmy również stronę w celu gromadzenia wszystkich informacji w jednym miejscu http://www.lomza.oaza.pl/jubileusz

Dlatego postanowiliśmy zorganizować spotkanie dla wszystkich, którzy na jakimś etapie swojego życia byli ( są nadal lub nie) członkami Ruchu Światło Życie. Odbędzie się ono w tym roku – 13 maja, w  Łomży, na ul. Sadowej 12a, w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich  pod hasłem „Wielkich Dzieł Boga nie Zapominajmy”. W godzinach od 9.30  do  16.30.  Będziemy mieli okazję spotkać dawno niewidzianych znajomych, podzielić się wspomnieniami i opowiedzieć o tym jak potoczyło się nasze życie. Sobota – 13 maja 2017r.  Ze względów logistycznych chcielibyśmy wiedzieć ile osób przyjedzie na spotkanie. Prosimy o zapisy poprzez system http://www.lomza.oaza.pl/zapisy

 

Wspomnienia

Żyjąc tworzymy własną historię. Jest w niej wiele momentów pięknych, wzruszających, trudnych, zabawnych, niezapomnianych. Są sprawy ważne i nieważne. Nasza opowieść trwa dopóki pamiętamy. Jeśli przekażemy ją dalej, poznają ją też inni. Zapraszamy wszystkich, którzy kiedykolwiek brali udział w rekolekcjach Ruchu Światło Życie lub uczestniczyli w pracy rocznej, aby podzielili się oazowymi przeżyciami, przygodami, spotkaniami. Do wspominania zapraszamy wszystkich – więc także oazowiczów z Suwałk, Augustowa czy Sejn, czyli tych parafii, które do 1992 roku należały do diecezji łomżyńskiej oraz tej części dawnej diecezji płockiej, dzisiaj tworzących naszą diecezję.

Szukamy też zdjęć, a może nawet powstały jakieś filmy?

Z fragmentów wspomnień, którymi chcielibyście się podzielić, z indywidualnych historii i świadectw, chcemy stworzyć wspólny zapis pięćdziesięciu lat ruchu oazowego w naszej diecezji.

Spróbujmy razem napisać tę historię. Spisane wspomnienia, zeskanowane zdjęcia  można przesyłać na adresy e-mail:

Halina Pawelczyk jubileuszoazy@gmail.com
Grażyna Święcicka swiat-druku@o2.pl
Ks. Aleksander Suchocki aleksuch@kuria.lomza.pl

 

Może Ci się również spodoba