Wakacyjne rekolekcje oazowe – trwają zapisy!!!

znak2016Witaj. Zapewne już czujesz, że zbliżają się gorące dni wakacji. Dla wielu z was to czas wyjazdów rodzinnych, odpoczynku w domu, szukania pracy czy też po prostu nudy.

Wszyscy starają się aby wakacje były udane, radosne i zapamiętane. Może tak być i w twoim przypadku, kiedy zdecydujesz się na wyjazd na rekolekcje organizowane przez Ruch Światło-Życie naszej diecezji. Oficjalne hasło tegorocznych oaz to Miłosierni jak Ojciec. Młodzi animatorzy, na potrzeby promocji stworzyli oryginalne zawołanie Rusz duszę – jedź na oazę.

Od kilku tygodni trwają już internetowe zapisy na poszczególne turnusy i stopnie. W tym roku ze względu na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, terminy turnusów różnią się od tradycyjnego układu. Z radością przedstawiamy terminy turnusów i stopni, aby każdy miał możliwość wyboru czegoś dla siebie.

Aby ruszyć duszę Ruch Światło-Życie Diecezji Łomżyńskiej, organizuje rekolekcje formacyjne dla dzieci, młodzieży, studentów i osób dorosłych.

Podobnie jak w roku ubiegłym, organizujemy oazy również na terenie naszej diecezji. Zależy nam na tym, aby obecność oazowiczów przeżywających rekolekcje pozytywnie wpłynęła na ewangelizację naszych lokalnych wspólnot.

Nowością w tym roku jest zorganizowana Oaza Nowego Życia dla osób dorosłych. Będzie to pierwsza część rozłożonej na trzy lata tradycyjnej ONŻ pierwszego stopnia. 10 dniowa, pierwsza część Oazy Nowego Życia stworzy szansę i możliwość rozwoju wspólnot Oazy Dorosłych w naszej diecezji.

W naszej diecezji rekolekcje ONŻ I zostały podzielone na 3 etapy obejmujące 5 dni oazy. Kolejne części będą odbywały się w kolejnych latach. Jeśli w tym roku jedziemy na etap 1 to za rok na 2 i w kolejnym na 3. Można też odbyć te rekolekcje w całości jako 15 dniowe np. w Krościenku lub w innych diecezjach w innych turnusach np. w Suwałkach w I turnusie (w diecezji Ełckiej ONZ 1 podzielona jest również na 3 etapy).
Czas 8 dni naszych rekolekcji zawiera: 1 dzień przyjazdu, 5 dni rekolekcji formacyjnych, 1 dzień turystyki górskiej i zwiedzanie oraz 1 dzień powrotu do domu.
Cena rekolekcji podana w systemie zawiera przejazd autokarem w tą i z powrotem nocleg wyżywienie i inne opłaty na miejscu.
Jeśli ktoś Chciałby pojechać na własną rękę musi od podanej ceny odjąć 150 zł i poinformować o tym Diakonie oaz
Zapewniamy opiekę nad dziećmi oraz szkołę życia dla małżeństw jako przygotowanie do wejścia do kręgów Domowego Kościoła.
Dzieci płacą całość kwoty rodzica, jedynie dzieci do lat 2 nie płacą wcale.

Postarajcie się, aby z parafii wyjechała grupa, co najmniej kilku osób w tym samym wieku, aby po powrocie do parafii można było stworzyć z nich jednolitą grupę formacyjną. Oferta skierowana jest szczególnie do istniejących już wspólnot oazowych, a także ministrantów i scholi.

Zapisu może dokonać z sam uczestnik lub rodzic, a także duszpasterz, po utworzeniu konta na stronie www.lomza.oaza.pl/zapisy

TERMINY TURNUSÓW

w diecezji
Turnus I 26 czerwca -11 lipca
Oaza Dzieci Bożych st. I po III klasie – Cieciory                    ks. Dariusz Niewiński
Oaza Dzieci Bożych st. II po IV klasie – Myszyniec             ks. Tomasz Myśliwy
Oaza Dzieci Bożych st. III po V klasie – Nowogród             ks. Wojciech Kurek

w górach
Turnus I 1 – 17 lipca
Oaza Nowej Drogi st. I po VI klasie – Biały Dunajec           Ks. Dawid Kulesza
Oaza Nowej Drogi st. II po I gim. – Biały Dunajec               Ks. Szymon Biedrzycki
Oaza Nowej Drogi st. III po II gim. – Małe Ciche               Ks. Łukasz Polkowski

Turnus II 5-21 sierpnia

w górach
1 cz. Oaza Nowego Życia st. I dla osób dorosłych – Biały Dunajec              Ks. Dariusz Niewiński, Ks. Krzysztof Brakoniecki
Oaza Nowej Drogi st. III po II gim. – Biały Dunajec            ks. Mateusz Rakusiewicz
Oaza Nowego Życia st. I od III gim. I studenci – Biały Dunajec      ks. Marek Żmijewski
Oaza Nowego Życia st. II po I ONŻ.  – Małe Ciche              ks. Zbigniew Jankowski

w Wilnie
Turnus II 5-21 sierpnia
Oaza Nowego Życia st. III po II ONŻ.  – Wilno Litwa          ks. Aleksander Suchocki

Koszt wszystkich oaz, dla osób które zapiszą się do 30 kwietnia 30 zł taniej
w górach 830 zł (w tym przejazd autokarem)
w diecezji 550 zł dojazd własny
w Wilnie 800 zł.

Zaliczkę w wysokości 200 zł. należy wpłacić na konto:

Duszpasterstwo Ruchu Światło – Życie Diecezji Łomżyńskiej Pekao S.A. o/ Łomża, numer konta: 57 1240 1532 1111 0000 2054 9457 w tytule należy wpisać słowo „oaza” oraz „nr id zgłoszenia”.

Zapisy trwają do 15 czerwca. Wszelkich informacji na temat zapisów i działania systemu udziela ks. moderator Dariusz Niewiński tel. 503319069, an. Dorota Andrzejewska tel. 507112573 oraz kl. Sebastian Urbański tel.  606731979.

  1. OAZY RODZIN (Kościół Domowy Rodzinna Gałąź Ruchu Światło-Życie)

Turnus I 1-16 lipca 2016 r
Oaza Nowego Życia Rodzin I stopnia (ONŻR I°) w Długoborzu k. Zambrowa – Ks. Adam Hryc
Oaza Nowego Życia Rodzin II stopnia (ONŻR II°) Maniowy (w górach k. Krościenka) – ks. Łukasz Adrzejczyk
Oaza Nowego Życia Rodzin III stopnia (ONŻR III) w Ostrołęce – ks. Dariusz Krajewski

Informacji udzielają Moderator Domowego Kościoła Ks. Dariusz Krajewski tel. 600912114 oraz para diecezjalna Alicja i Sylwester Śniadała tel. 501295390 www.koscioldomowy.lomza.oaza.pl

 

Może Ci się również spodoba