Zmartwychwstał Pan Alleluja

zmartwychwstanieCisza, czuwanie i radość – to momenty z życia każdego z nas, to w nich rodzi się i ugruntowuje nasza wiara w Chrystusa Zmartwychwstałego.

Cisza grobu to ten czas kiedy czujesz, że grzech zwyciężył, kiedy czujesz się bezradny i mówisz sobie to nie ma sensu. Cisza grobu to porażka syna marnotrawnego jedzącego wraz ze świniami z koryta.

W głębi duszy jest przeczucie, że może być inaczej, że to nie jest stan ostateczny – czekasz, czuwasz i masz nadzieję, że coś się wydarzy. W głowie pojawia się myśl – wrócę do mego Ojca! Chrystus zstępuje do otchłani twego grzechu i wyprowadza cię ku światłu. Duch Święty przypomina ci drogę do Domu. Słyszysz?

Powroty są najpiękniejsze, są radosne i pełne niespodzianek. Nie spodziewałeś się Jego reakcji – dajcie mu sandały, pierścień i białą szatę. Ten który żyje daje ci życie w pełni radości. Ten który Zmartwychwstał ma moc przeprowadzić cię przez śmierć teraz i na wieki.

W tych radosnych dniach Zmartwychwstania Chrystusa przesyłam pozdrowienia i życzenia wszystkim członkom i sympatykom Ruchu Światło-Życie. Modlitwą ogarniam kapłanów, osoby konsekrowane, małżonków Domowego Kościoła wraz z dziećmi, osoby dorosłe z Oazy Dorosłych, studentów, młodzież i dzieci.

Wszystkim odpowiedzialnym za diakonie, moderatorom i animatorom grup parafialnych życzę, aby każdy i każda z was, czerpiąc na co dzień ze źródeł Miłosierdzia Bożego, stawali się świadkami Żyjącego Pana. Niech Duch Święty uzdalnia was do pójścia drogą Ewangelii, a serca wasze czyni miłosiernymi dla zgnębionych i zagubionych.

Wielu potrzebnych łask, darów duchowych, miłości w rodzinach, zdrowia, sukcesów zawodowych i postępów w nauce życzy ks. Dariusz Niewiński moderator diecezjalny.

Może Ci się również spodoba