Weź udział w Kongregacji Odpowiedzialnych w Częstochowie

W dniach 26-28 lutego odbędzie się w Częstochowie na Jasnej Górze kolejna Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie. Organizujemy wspólny, diecezjalny udział i pobyt w tym ważnym dla nas spotkaniu.

milosierdzia rokCo to jest kongregacja odpowiedzialnych?

Spotkanie osób podejmujących jakieś zadania w Ruchu Światło-Życie. Skierowana jest do moderatorów i animatorów. Podczas niej przedstawiane są zarysy programu na najbliższy rok, wygłaszane są prelekcje, prowadzone są rozmowy plenerowe. Jest to najbardziej integrujące Ruch spotkanie.

Na Kongregację w dniach 26- 28.02 zapraszamy wszystkich, którzy czują się odpowiedzialni za Ruch na wszystkich szczeblach, zarówno młodzież, dorosłych OD jak i małżonków DK. Jest to czas wejścia w nowy temat roku oraz całościowego spojrzenia na dzieło Ruchu. Kongregacja daje także możliwość przebywania we wspólnocie oazowiczów z wszystkich krańców Polski, a także spoza jej granic. Szczególną radością jest uczestnictwo w obrzędzie błogosławieństwa nowych członków Stowarzyszenia DIAKONIA, w tym roku, jak w poprzednich, również z naszej diecezji.

Ruch żyje Kościołem, dlatego tematem nowego roku formacyjnego 2016/2017 będzie motto ogłoszonego przez papieża Franciszka Roku Miłosierdzia: „Miłosierni jak Ojciec”. Chcemy być świadkami miłosierdzia.

Spotkanie rozpoczyna się w piątek 26 lutego o godz. 20 wspólną modlitwą w Auli o. Kordeckiego, a kończy ok. 15.30 po Eucharystii w niedzielę 28 lutego.

Na koszt pobytu składa się opłata za nocleg w domu Sióstr Służebniczek na ul. Kapucyńskiej 18 (70 zł) oraz składkowe wyżywienie. Koszty udziału w samej Kongregacji (80 zł) pokryte zostaną z funduszu diecezjalnego.

Zapisy poprzez formularz online www.lomza.oaza.pl/zapisy

Może Ci się również spodoba