Zaproszenie Diakonii Liturgicznej

Nasza diecezja obchodzi w tym roku 90 rocznicę powstania. Głównym punktem obchodów rocznicowych, które odbędą się w sobotę 24 października, będzie uroczysta msza święta o godz. 12, pod przewodnictwem ks. biskupa Janusza Stepnowskiego.
Zostaliśmy poproszeni o przygotowanie męskiej służby liturgicznej na to wydarzenie. Zapraszamy więc wszystkich panów (również z Domowego Kościoła)! chcących posługiwać w tej liturgii na próbę o godz. 10:30 (przed katedrą). Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie (mail lub na facebooku) do Łukasza Bobowskiego (lukaszbob@gmail.com) lub Sebastiana Urbańskiego (usebastian@o2.pl).
W ramach obchodów odbędzie się również konferencja, której współorganizatorem jest m.in. Rada Ruchów i Stowarzyszeń Diecezji Łomżyńskiej, której Ruch jest członkiem.

Tego samego dnia, o godz. 19 odbędzie się spotkanie formacyjne Diakonii Liturgicznej, na którym będziemy gościć Damiana Konieckiego z Centralnej Diakonii Liturgicznej. W planie jest dzielenie się życiem (przy kawie i ciastku), modlitwa nieszporami, konferencja naszego gościa oraz zaplanowanie dalszej pracy i spotkań Diakonii. Spotkanie odbędzie się w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży w sali przy furcie.

Może Ci się również spodoba