Odszedł do Pana

   Zaproszenie na czuwanie i modlitwę. biskup_zawistowskiW dniu dzisiejszym dotarła do nas smutna wiadomość. O godz. 2.00 w nocy, w szpitalu w Łomży w wieku 85 lat, w 60. roku kapłaństwa, w 42. roku biskupstwa, odszedł do domu Ojca Biskup Senior Tadeusz Józef Zawistowski.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w następującym porządku:

         Dnia 4 czerwca br. (czwartek) wystawienie trumny z ciałem w kościele pw. Wniebowzięcia NMP (kościół seminaryjny) od godz. 16.00 gdzie czuwanie poprowadzą poszczególne wspólnoty, ruchy i stowarzyszenia.

17.00 – 17.30 Czuwanie Ruchu Światło-Życie przy zmarłym Księdzu Biskupie Tadeuszu

   Zapraszam wszystkich zaangażowanych w Ruch Światło-Życie naszej diecezji do włączenia się w to modlitewne czuwanie. Wyrazimy przez to wdzięczność Bogu za świadectwo życia i posługi Księdza Biskupa Zawistowskiego. Chcemy prosić Boga o miłosierdzie dla tego pokornego sługi i apostoła oraz wielkiego patrioty.  Zapraszam dzieci, młodzież, dorosłych oraz rodziny Domowego Kościoła. Zapraszam kapłanów moderatorów i odpowiedzialnych za wspólnoty ruchu w diecezji.

O godz. 19.00 Msza św. w intencji śp. zmarłego Biskupa w kościele seminaryjnym pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego.

   Główne uroczystości pogrzebowe odbędą się 5 czerwca br. (piątek)  Eksporta do Katedry o godz. 10.30. O godz. 11.00 Masza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Metropolity Przemyskiego Arcybiskupa Józefa Michalika, homilię wygłosi Biskup Senior Stanisław Stefanek. Po Mszy św. przewiezienie ciała zmarłego do kościoła parafialnego w Sztabinie (diecezja ełcka). O godz. 16.00 w kościele parafialnym w Sztabinie zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa Ełckiego Jerzego Mazura, homilię wygłosi Biskup Senior Antoni Dydycz. Ciało śp. Biskupa Tadeusza Józefa Zawistowskiego zostanie pochowane na cmentarzu parafialnym w Sztabinie.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Może Ci się również spodoba