Patronalny dzień moderatorów

   DSC05230 W uroczystość Chrztu Pańskiego, wspólnoty Ruchu Światło-Życie przeżywają dzień patronalny Księży Moderatorów diecezjalnych, rejonowych i parafialnych.

   W naszej diecezji, jako moderatorzy uczciliśmy ten dzień wspólnym spotkaniem w parafii Ducha Świętego w Zambrowie. Uczta agape: dzielenie się życiem, wspomnienia, plany i skromny posiłek, dała nam doświadczyć Ducha Jedności i Radości.

    Owocem tego spotkania było wspólne pragnienie kolejnych spotkań modlitewno-formacyjnych dla kapłanów ruchu. Przyjęliśmy jedną z propozycji terminów – każdy 2 czwartek miesiąca u kolejnego kapłana, który nas zaprosi. Gospodarzem spotkania w lutym będzie ks. Dawid Kulesza z parafii w Myszyńcu.

    Dziękuję wszystkim kapłanom odpowiedzialnym za wspólnoty parafialne i powierzone im zadania. Ks. Markowi Chojnowskiemu jako gospodarzowi dnia patronalnego dziękuję za otwartość i zapał budowania dróg jedności i dialogu. Dziękuję przybyłym kapłanom Ks. Dariuszowi Krajewskiemu, Andrzejowi Łupińskiemu, Szymonowi Biedrzyckiemu, Krzysztofowi Brakonieckiemu i Krzysztofowi Oporkowi za dar spotkania.

   W imieniu księży moderatorów dziękuję wszystkim, którzy tego dnia otaczali nas pamięcią i modlitwą. Dziękujemy za przesłane życzenia z okazji tego dnia.

Ks. Dariusz Niewiński moderator diecezjalny

Może Ci się również spodoba