Zimowe rekolekcje „Radość Ewangelii”

    DSC05133 W dniach od 2 do 6 stycznia, grupa osób dorosłych, młodzieży i dzieci przeżywała zimowe rekolekcje na nartach, zorganizowane w charyzmacie naszego ruchu. Hasłem przewodnim duchowego wzrastania były słowa z papieskiej adhortacji „Radość Ewangelii”, które stanowią również hasło pracy rocznej ruchu Światło-Życie.

   Dany nam czas wykorzystaliśmy maksymalnie: codzienna Eucharystia, nieszpory, wspólny namiot spotkania i pogodny wieczór. Większość jednak czasu spędzaliśmy na stoku Małe Ciche. Wielu z nas pod okiem instruktorów pierwszy raz stanęło na deskach i nartach. Przeszliśmy prawdziwą szkołę życia pokonując własne ograniczenia i słabości. Już trzeciego dnia grupa z „oślej łączki” mogła podjąć największe wyzwanie – zjazd z dużego stoku. Radość udzielała się wszystkim bo widzieliśmy, że wysiłek nie idzie na marne.

   Dla każdego z nas pięknym wydarzeniem była Msza Święta w Centrum Ruchu w Krościenku na Kopiej Górce i modlitwa o odwagę ewangelizacji przy grobie Sługi Bożego Franciszka Blachnickiego. Łączyliśmy się duchowo i otaczaliśmy modlitwą moderatora generalnego ks. Adama Wodarczyka, który w tym czasie przyjmował sakrę biskupią.

   Zwiedzanie Opactwa w Tyńcu i Krakowa pozwoliło nam zaczerpnąć z historii Kościoła i naszej Ojczyzny. Godzina świadectwa w drodze powrotnej ukazała nam jak Bóg działa w sercach ludzi. Każdy potwierdzał wartość modlitwy, wspólnoty i nowej kultury.

   Wspólnotę rekolekcyjną tworzyły małżeństwa Domowego Kościoła, młodzież Nowego Życia, Nowej Drogi, Dzieci Boże, a także osoby dorosłe nie związane z żadnym ruchem. Po raz kolejny mogliśmy się przekonać o ogromnym bogactwie ruchu i jego aktualności dla każdego, kto szuka Żywego Boga. Oto kilka zdjęć

Zdjęcie1781 Zdjęcie1963 Zdjęcie1929 Zdjęcie1883 Zdjęcie1779 DSC05250 DSC05230 DSC05232 DSC05200 DSC05211

DSC05175

Może Ci się również spodoba