Zaproszenie Stowarzyszenie Diakonia

   ZAPROSZENIE

    1Jako moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie i członek Stowarzyszenia Diakonia pragnę zaprosić drogich kapłanów, alumnów i osoby świeckie, którzy ukończyli formację podstawową i są członkami Stowarzyszenia Diakonia, oraz moderatora DK, parę diecezjalną DK, a także odpowiedzialnych za Diakonię Życia i Wyzwolenia, na spotkanie modlitewno-organizacyjne.

   Z wielką nadzieją chcę podjąć starania, aby w naszej diecezji powstała Diecezjalna Sekcja Stowarzyszenia. Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki podkreślał, że w strukturze każdego ruchu „musi być zagwarantowane strzeżenie autentyczności charyzmatu danego ruchu przez centralne ośrodki formacyjne i własną diakonię ruchu. Ruch służy wspólnotom lokalnym nie przez proste oddanie się do ich dyspozycji, ale przez wzbogacenie ich swoim charyzmatem”.

    Sekcje diecezjalne są narzędziem usprawniającym realizację posługi DIAKONII na rzecz Kościołów lokalnych. Sekcja diecezjalna stanowi strukturę organizacyjną powoływaną przez Biskupa Diecezjalnego i jemu podległą w zakresie wyznaczonym przez prawo kanoniczne i statut DIAKONII dla umożliwienia realizacji statutowych celów DIAKONII przez jej członków w Kościele lokalnym.

Spotkanie odbędzie się 30 listopada o godz. 18.00 w Domu rekolekcyjnym na ul. Sadowej w Łomży

18.00 Liturgia godzin

18.30 Spotkanie robocze

– rozeznawanie znaków czasu

– rozeznawanie naszych możliwości

– podjęcie konkretnych działań

21.00 Agapa

Może Ci się również spodoba