Powakacyjny diecezjalny dzień wspólnoty w Łomży

MB Łomżyńska    Spotkajmy się wszyscy sobotę 6 września o godz. 10.00 w Łomży. Będzie to dla nasz, uczestników tegorocznych oaz,  XXIII pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości. Powakacyjny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie to również zaproszenie wspólnot parafialnych i osób, które nie były na rekolekcjach.

    Zapraszamy kapłanów moderatorów i opiekunów wraz ze wspólnotami parafialnymi. Chcemy dziękować Bogu za dar Kanonizacji Jana Pawła II i prosić Matkę Bożą Pięknej Miłości o wstawiennictwo i łaski do pracy formacyjnej w ciągu roku. 
Nasze spotkanie rozpoczniemy przy pomniku Świętego Jana Pawła II, na placu przy Wyższym Seminarium Duchownym.  W kościele rektoralnym przy WSD (w tzw. kościółku) zgromadzimy się na godzinie świadectwa. Następnie radosnym korowodem wszystkich wspólnot oazowych, ze śpiewem na ustach przejdziemy przez Stare Miasto do Katedry, aby tam wraz z Biskupem Januszem Stepnowskim celebrować Najświętszą Ofiarę Jezusa. 
Program Pielgrzymki:
10.00 – Zawiązanie wspólnoty i dziękczynienie za Kanonizację Jana Pawła II (Plac przed WSD)
11.00 – Godzina Świadectwa (kościółek)
12.15 – Przemarsz ewangelizacyjny przez Stare Miasto do Katedry
12.45– przygotowanie do Eucharystii
13.00 – EUCHARYSTIA

– modlitwa wstawiennicza nad osobami które w tym roku przystąpiły do dzieła krucjaty jako kandydaci i członkowi
– animatorzy Domowego Kościoła otrzymają posłanie do pracy w kręgach

14.15 – Agapa (ogrody za Białym Domkiem)
14.45 – „Pogodny wieczór” przygotowany przez poszczególne oazy
16.00 – Zakończeniechryst projekt

   W imieniu Diakonii Oaz Rekolekcyjnych serdecznie zapraszam wszystkich: kapłanów, kleryków, osoby konsekrowane, rodziny Domowego Kościoła, młodzież i dzieci wraz z rodzicami, do wzięcia udziału w wielkim dziękczynieniu Ruchu. Prosimy o zabranie wszelkiego rodzaju kolorowych gadżetów: koszulki, chustki, flagi, bębenki itp.

justyna misje    Koszulki z logo Chrystusa Sługi i refrenem piosenki roku wpisanym w krzyż będą do nabycia na dniu wspólnoty (foto przykładowe – kolor będzie inny). Zapłacimy za nie 20 zł. – zyski ze sprzedaży przeznaczymy na wsparcie młodej misjonarki Justyny Jarząbskiej z Łomży, która w tym roku wyjechała do Tanzanii.tył napis


Łomża, dnia 22 sierpnia 2014 r.

Może Ci się również spodoba