Centralna Oaza Matka

Akt oddania Ruchu Światło-Życie Niepokalanej - COM 2011

Akt oddania Ruchu Światło-Życie Niepokalanej – COM 2011

Już w najbliższy weekend 6-9 czerwca w Centrum Ruchu Światło-Życie w Krościenku nad Dunajcem odbędzie się Centralna Oaza Matka. Jest to niezwykle ważny czas dla naszego Ruchu.

Przede wszystkim dlatego, że wołamy o Ducha Świętego – tego który sprawia, że nasza wiara może wzrastać i który pozwala nam przyprowadzać ludzi do Chrystusa. Dlatego co roku Ruch Światło-Życie gromadzi się i prosi Go, aby wylewał się nas i udzielał nam Swoich darów.

Błogosławieństwo animatorów - COM 2011

Błogosławieństwo animatorów – COM 2011

W trakcie Centralnej Oazy Matki dzieje się też wiele ważnych, praktycznych rzeczy: rozpoczynamy nowy rok formacyjny – od Zesłania Ducha Świętego rozpocznie się rok pod hasłem „Radość Ewangelii”. W sobotę błogosławieństwo otrzymają nowi członkowie Stowarzyszenia Diakonia. W niedzielę rano do swej posługi zostaną pobłogosławieni animatorzy, otrzymując krzyże animatorskie. Tego samego dnia Moderator Generalny pośle moderatorów i animatorów na rekolekcje przekazując świece Oaz Wielkich. Ostatniego dnia – w poniedziałek, święto Niepokalanej, Matki Kościoła, spotkają się moderatorzy diecezjalni6, przygotowując się  do rekolekcji wakacyjnych.

Otoczmy naszą modlitwą cały nasz Ruch, wszystkich animatorów (zwłaszcza kl. Adama, z naszej diecezji) i członków stowarzyszenia, którzy będą przyjmować błogosławieństwo. Módlmy się za naszych animatorów i moderatorów, aby Duch Święty ich naprawdę prowadził i pomagał przygotować się do tej niełatwej posługi.

Może Ci się również spodoba