Historia Ruchu w naszej diecezji !

nomOd pewnego czasu dojrzewa w nas pomysł na opracowanie ponad 40 letniej historii Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji. Jesteśmy przekonani, że warto udokumentować przeżycia kilku pokoleń ludzi, którzy przeżyli formację oazową. Aktualnie zbieramy dokumenty w archiwach i relację najstarszych osób. Jednak nie jesteśmy w stanie dotrzeć do wszystkim.

Dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc do wszystkich, którzy mogą pomóc. Szukamy kontaktów do osób, które pamiętają to co działo się przez te 40 lat. Cennym uzupełnieniem będą też zdjęcia i inne pamiątki z oaz, wspólnych spotkań albo adnotacje w różnych kronikach. Wspólnie możemy opisać to wielkie dziedzictwo dla przyszłych pokoleń !

Pierwszym cennym znaleziskiem jest galeria wspólnoty z Kolna (można obejrzeć TUTAJ). Zachęcamy wszystkich, którzy rozpoznają siebie czy też inne osoby na zdjęciach, szczególnie tych starszych, do współpracy, tak abyśmy razem mogli stworzyć to dzieło!

Wszystkie informację prosimy kierować do kl Sebastiana Urbańskiego  –  usebastian@o2.pl lub do moderatora diecezjalnego.

Może Ci się również spodoba