Wyjazd na Kongregację Odpowiedzialnych

    Przed nami XXXIX Kongregacja Odpowiedzialnych, która jak co roku odbędzie się w Częstochowie. U stóp Matki Jezusa Ruch Światło-Życie odnajduje źródło Ducha Świętego, aby napełnić się Mocą i Mądrością Bożą.

    21 lutego 2014 r. aula o. Kordeckiego zapełni się oazowiczami różnego wieku i stanu. Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie jest czasem wspólnej modlitwy, inspirujących konferencji, czyli tego wszystkiego, co pomaga zrozumieć tematykę nowego roku formacyjnego.

    Tematem wiodącym będzie hasło „Radość Ewangelii”. Uczestnictwo w KO daje okazję na szerokie spojrzenie na dzieło Ruchu i spotkanie wielu mądrych ludzi. Dodatkową radością jest błogosławieństwo nowych członków Stowarzyszenia Diakonia Ruchu Światło-Życie – tak jak w poprzednich latach tak i w tym roku również z naszej diecezji.

    Wszystkie osoby (również kapłani i małżeństwa DK) chcące wziąć udział w Kongregacji prosimy o zapisy drogą elektroniczną w przygotowanym formularzu w zakładce zapisy. Po zalogowaniu proszę ko kontakt telefoniczny ze mną aby ustalić kwestię transportu. Ilość miejsc możemy zwiększyć jeśli będzie takie zapotrzebowanie.

    Spotkanie w Częstochowie rozpocznie się w piątek 21 lutego o godz. 20.00 wspólną modlitwą w Auli O. Kordeckiego, a zakończy w niedzielę około godz. 15.00 po Eucharystii. Kolejnego dnia w poniedziałek spotkają się moderatorzy diecezjalni na Krajowym Kolegium Moderatorów.

    Zachęcam aby jak najwięcej osób wzięło udział w tym niezwykłym wydarzeniu. Proszę moderatorów rejonowych i pary rejonowe DK o wyznaczenie delegacji z poszczególnych rejonów i diakonii.

    Na koszty pobytu w Częstochowie od piątku do niedzieli (60 zł)  składają się: 2 noclegi bez wyżywienia w domu Sióstr Służebniczek na ul. Kapucyńskiej 18. Wyżywienie wspólnotowe   tzw. składkowe:)

    Aby jak najwięcej osób mogło wziąć udział w tym spotkaniu, koszty udziału młodzieży w Kongregacji (80 zł.) pokryjemy z funduszu diecezjalnego.

Ks. Dariusz Niewiński moderator

Może Ci się również spodoba