Ruszyliśmy z Fundacją Światło-Życie

    Przekaż 1 % podatku
na Fundację Światło-Życie w Łomży

    Ruch Światło-Życie, to rzeczywistość spontaniczna i bardzo różnorodna w przejawach, dlatego nie posiada on osobowości prawnej. Zachowując jednak i ceniąc tę naturalną dla każdego ruchu „nieformalność” i „oddolność”, Ruch zbudował także bardzo konkretne struktury zabezpieczające jego tożsamość i spójność – zarówno w wymiarze kościelnym, jak i świeckim. Dotyczy to również narzędzi prawnych zapewniających członkom Ruchu aktywną obecność w sferze publicznej. Do narzędzi takich należy m.in. Fundacja „Światło-Życie” z centralną siedzibą w Katowicach, która powstała w 1989 r.

    Pragniemy w najbliższych dniach otworzyć Ośrodek Fundacji „Światło-Życie” w Łomży, który będzie miał status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP). Jako partner społeczny nie tylko będziemy wspierać osoby i inicjatywy naszego ruchu, ale również sami korzystamy z pomocy, bez której dzieła Fundacji byłyby niemożliwe.

    Formą wsparcia ośrodka fundacji, która zupełnie nie obciąża portfela, a zajmuje jedynie chwilę uwagi przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego (PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-28, PIT-38), jest przekazanie 1% opodatkowania należnego państwu (art. 45 ust. 5c Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych)
numer KRS: 0000071891
rubryka „Informacje uzupełniające” Ośrodek w Łomży

1% podatku dochodowego mogą przekazać nam:

– podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych (w tym m.in. podatnicy uzyskujący dochody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych);

– podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych;

– podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej stawki podatku.

– emeryci, pod warunkiem jednak, że samodzielnie wypełnią PIT-37 i zrezygnują z pomocy ZUS w tym zakresie. Podobna zasada dotyczy osób, które są rozliczane przez pracodawcę.

     Po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia w tym roku, w odpowiednich rubrykach zeznania podatkowego wpisujemy:
Rubryka „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP”) kwota: xx,xx zł,  Rubryka „Informacje uzupełniające” Ośrodek w Łomży.

 Bardzo dziękujemy wszystkim małżeństwom Domowego Kościoła oraz rodzicom naszych oazowiczów oraz naszym przyjaciołom za otwartość i wspólną odpowiedzialność. Każda złotówka przekazana na fundację posłuży rozwojowi naszych wspólnot i będzie wsparciem dla potrzebujących wszelakiej pomocy.

Ks. Dariusz Niewiński moderator diecezjalny

Może Ci się również spodoba