Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie do Matki Bożej Łomżyńskiej

Diecezjalny Dzień Wspólnoty

    Już 22 lata, jako Ruch Światło-Życie wypełniamy obietnicę złożoną Matce Bożej Pięknej Miłości, gdy w 1991 roku Ojciec Święty Jan Paweł II będąc w Łomży nałożył papieskie korony na Jej wizerunek, aby gromadzić się jako wspólnota żywego Kościoła przed Jej Ikoną.

Program Pielgrzymki:   Tegoroczna XXII Pielgrzymka Ruchu Światło – Życie do Matki Bożej Łomżyńskiej odbędzie się tradycyjnie w I sobotę września, tj. 7 września 2013. Ma ona charakter Diecezjalnego Dnia Wspólnoty letnich oaz rekolekcyjnych, a jednocześnie jest uroczystą inauguracją pracy we wspólnotach parafialnych. Zgromadzimy się na boisku przy Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym pw. Świętej Rodziny w Łomży, skąd po zawiązaniu wspólnoty przejdziemy do Sali Widowiskowej Centrum Kultury przy Liceum Katolickim.

Program Pielgrzymki:

10.00 – Zawiązanie wspólnoty (boisko za Białym Domkiem)
10.30 – Prezentacja oaz (Sala Widowiskowa)
11.30 – Godzina Świadectwa (Sala Widowiskowa)
12.45 – przejście do Katedry i przygotowanie do Eucharystii
13.00 – EUCHARYSTIA pod przewodnictwem Księdza Biskupa Janusza Stepnowskiego
14.15 – Agapa (tereny zielone przy Katedrze)
14.45 – Koncert
– „Wiara mnie uskrzydla” – schola dziecięca Wysokie Mazowieckie
– „Gdzie są dwaj albo trzej” – zespół KULTYWACJA z Krakowa
17.00 Zakończenie

    W imieniu Diakonii Oaz Rekolekcyjnych serdecznie zapraszam wszystkich, którym drogi jest Ruch Światło – Życie, a więc: prezbiterów, kleryków, osoby konsekrowane, rodziny Domowego Kościoła, młodzież i dzieci wraz z rodzicami, do wzięcia udziału w wielkim dziękczynieniu Ruchu ks. moderator Dariusz Niewiński. Prosimy o przywiezienie znaków oaz, które będą niesione w procesji z darami.

Może Ci się również spodoba