Rejonowe Dni Wspólnoty

oaza_znak_2012_duzy      W miniony weekend w trzech rejonach (grajewskim, ostrołęckim i łomżyńskim) odbyły się Rejonowe Dni Wspólnoty. Wiosenne spotkanie było poświęcone tematowi Kościoła zbudowanego na fundamencie Apostołów. Był to czas pogłębiania wspólnoty jaką tworzą dzieci, młodzież, dorośli i rodziny w poszczególnych miejscowościach, ale także możliwość poczucia jedności w Ruchu z pozostałymi rejonami, pomimo dzielących kilometrów.

Relacje z poszczególnych rejonów:

Grajewo – 10 maja

Nasze spotkanie, które piątkowym wieczorem zgromadziło ponad 40 osób, rozpoczęliśmy zawiązaniem wspólnoty poprzez śpiew i krótkie zapoznanie. Chcąc, aby było to bardzo osobiste spotkanie z naszymi braćmi i siostrami, Grajewo (6)mówiliśmy sobie „dobrze, że jesteś” podchodząc do każdej osoby na sali.
Po konferencji ks. Serafina Kaliszewskiego o Kościele apostolskim udaliśmy się do kościoła na wspólną Mszę Świętą, której przewodniczył ks. Wojciech Kurek. Przed Eucharystią nasza schola z parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy poprowadziła naukę śpiewu na Mszę, po czym zaczęliśmy wspólną modlitwę.
Po Mszy udaliśmy z powrotem do domu katolickiego na agapę, aby się lepiej poznać. Był to czas  pełen śmiechu i radości, kiedy mogliśmy porozmawiać, nauczyć się wspólnego tańca i pobawić.
Naszymi gośćmi w Grajewie była wspólnota młodzieżowa oraz małżeństwa z Domowego Kościoła z Jedwabnego. Z Kolnem łączyliśmy się poprzez modlitwę.

Ostrołęka – 11 maja

Dzień Wspólnoty w ostrołęckiej parafii Nawiedzenia NMP zgromadził ponad 60 osób ze wspólnot dziecięcych, młodzieżowych, kręgów Domowego Kościoła, a także uczestników osroKursu Alfa. Podczas zawiązania wspólnoty, każda z obecnych grup powiedziała coś o sobie, a także wspólnie zaśpiewaliśmy kilka piosenek.
Katecheza ks. Grzegorza Karwowskiego przybliżyła nam wizję Kościoła jako kontynuacji działalności apostołów. Następnie w małych grupach podzieliliśmy się Słowem Bożym, po czym udaliśmy się na Mszę Świętą. Przed samą Eucharystią, podczas Namiotu Spotkania, rozważaliśmy fragment z Listu do Tymoteusza, który posyłał nas do misji apostolskiej.
Kolejnym punktem była agapa, gdzie mogliśmy radować się doświadczeniem wspólnoty.
Spotkanie zakończyliśmy krótką modlitwą i rozesłaniem.

Łomża – 11 maja

W sobotnie popołudnie przy parafii pw. Bożego Ciała w Łomży rozpoczął się Dzień Wspólnoty rejonu łomżyńskiego, w którym wzięło udział około 60 osób.
Spotkanie zaczęło się od modlitwy do Ducha Świętego i zabawy, która zawiązała wspólnotę. Następnie poszczególne oazy krótko się przedstawiały.
Centralnym punktem programu była Eucharystia, która umocniła nas i wlała w nasze serca wiele radości na dalszą część dnia.
Po Mszy Świętej starsi uczestnicy udali się do Łomża (77)kaplicy w domu parafialnym, gdzie wysłuchali katechezy poprowadzonej przez ks. Darka Niewińskiego, w której mowa była m.in.  o hierarchii w Kościele, o tym, do czego Kościół apostolski jest powołany oraz o ewangelizacji. Po zakończonej katechezie  w parach dzieliliśmy się Słowem Bożym, które jest dla nas szczególnie ważne. Ten moment pozwolił nam na chwilę rozmowy, zatrzymania się i lepszego poznania drugiej osoby.
Godzinę Odpowiedzialności rozpoczęliśmy modlitwą . Po odczytaniu fragmentu z Pisma Świętego oraz kilku słowach ks. Tomka Myśliwego o osobistym świadectwie wiary i trudnościach związanych z jej głoszeniem, chętne osoby podzieliły się ze wspólnotą swoim doświadczeniem spotkania Boga.
W tym samym czasie najmłodsi uczestnicy spędzali czas wraz z animatorami. Modlitwa, zabawa, śpiew i taniec pozwoliły bliżej się poznać. Dzieci m.in. z puzzli ułożyły postać papieża Franciszka i nauczyły się piosenki ,,Gdy uczniów swych posyłał Pan’’, którą potem zaśpiewały na wspólnym ognisku kończącym nasze spotkanie.

Zapraszamy do galerii zdjęć z tych spotkań: RDW maj

 

 

Może Ci się również spodoba