Ostatnia sesja Szkoły Animatora

DSC06060      W dniach od 19 do 21 kwietnia odbyła się ostatnia w tym roku sesja Diecezjalnej Szkoły Animatora. Wzięło w niej udział trzynastu uczestników i dwunastu animatorów. Tematem naszego spotkania był ostatni Drogowskaz Nowego Człowieka: Agape.

Jak zawsze w piątek zaczęliśmy wspólną modlitwą nieszporami. W sobotni poranek odbyła się konferencja prowadzona przez ks. Aleksandra Suchockiego „Deus Caritas Est”, która wprowadziła nas w temat sesji.
Po po południu mieliśmy okazję uczestniczyć w DSC05997kursie pierwszej pomocy, dzięki któremu dowiedzieliśmy się jak zachować się w przypadku różnych nieszczęśliwych zdarzeń. Przeprowadzili go ratownicy medyczni z grupy ratowniczej Nadzieja, prowadzonej przez ks. Radosława Kubła. Wiedza ta może okazać się niezbędną w razie wypadku na wszelkich rekolekcjach. Treść swojej konferencji pt. „Duchowość diakonii„, po raz pierwszy wygłoszonej podczas III Kongregacji Diakonii w 2003r, przybliżył nam ks. Zbigniew Snarski, Ojciec Duchowny białostockiego seminarium. Była to szansa do znalezienia odpowiedzi, przede wszystkim, na pytanie co oznacza być diakonią w Ruchu. Sobotnia godzina świadectwa była też czasem, kiedy każdy z obecnych mógł podzielić się swoimi doświadczeniami z poprzednich sesji, szczególnie że dla wielu osób była to DSC06054ostatnia sesja w dwuletniej formacji Szkoły Animatora. Wieczorem podczas szkoły modlitwy prowadzonej przez kl. Łukasza Lipińskiego i następującej po niej adoracji, pochyliliśmy się nad byciem wezwanym do czynienia daru z samego siebie.
W niedzielę uczestniczyliśmy w konferencji ks. Dariusza Niewińskiego, która na celu miała przybliżenie nam jaki powinien być animator.

      Czas tej sesji pozwolił nam na przypomnienie sobie ważnych treści, a szczególnie tego, że człowiek nie może odnaleźć się w pełni inaczej, jak poprzez bezinteresowny dar z siebie.

Klaudia Kowalska i Paulina Milewska

Zapraszamy do galerii zdjęć! DSA Agape.

Może Ci się również spodoba