Po rekolekcjach Triduum Paschalnego

 zmartwychwstanie       Świąteczne dni Świętego Triduum Paschalnego, 12 osób z różnych stron (była z nami archidiecezja białostocka i diecezja ełcka) przeżywało w formie rekolekcji w Drozdowie.

Rozpoczęliśmy je po południu konferencją wprowadzającą w Triduum i liturgię Mszy Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. tradycyjna Agapa, a następnie adoracja Jezusa Eucharystycznego w ołtarzu przechowania do północy.

Każdy dzień rekolekcji miał swój rytm. Rano Jutrznia z Godziną czytań, potem czas na przygotowanie śpiewów i modlitwę osobistą, następnie konferencja wprowadzająca w liturgię dnia i sama liturgia.

Wielka Sobota wzbogacona o nabożeństwo Effata, w czasie którego otrzymaliśmy specjalne błogosławieństwo oraz wyznaliśmy naszą wiarę, i nabożeństwo Imienia chrześcijańskiego, kiedy to prosiliśmy o wstawiennictwo naszych świętych patronów.
Szczytowym momentem rekolekcji było odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w czasie Wigilii Paschalnej. Po liturgii i procesji rezurekcyjnej rozpoczęło się wspólne świętowanie wraz z gośćmi z całej diecezji (nasza liczba zwiększyła się do ok. 40 osób).

    Błogosławiony czas Triduum Paschalnego, w czasie którego poznawaliśmy prawdziwe piękno liturgii tych świętych dni, pozwolił nam zatrzymać się, by w skupieniu i w otoczeniu przyjaciół przeżyć ten święty czas.

Adam Polkowski

Tego typu rekolekcje, będące zwieńczeniem formacji zapoczątkowanej na I stopniu Oazy Nowego Życia, w naszej diecezji, w Drozdowie odbyły się już po raz szesnasty!

Może Ci się również spodoba