Uczciliśmy 26 rocznicę śmierci ks. Blachnickiego

Modlitwą wyraziliśmy wdzięczność

   26 lat temu w Calsbergu (Niemcy), podczas trwającej XII Kongregacji Odpowiedzialnych, odszedł do wieczności Ks. Franciszek Blachnicki, założyciel ruchu odnowy Kościoła – Ruchu Światło-Życie. 27 lutego wszystkie wspólnoty w Polsce i za granicą gromadziły się na modlitwie dziękczynnej wyrażając Bogu wdzięczność za tego kapłana. W naszej diecezji również parafialne wspólnoty dzieci, młodzieży i dorosłych z Domowego Kościoła modliły się o jego rychłą beatyfikację. (na zdjęciu wspólnota w parafii Krzyża Świętego w Łomży)

   Tego samego dnia 27 lutego br. Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc złożył w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Watykanie positio – kluczowy dokument w procesie beatyfikacyjnym ks. Blachnickiego.

O złożeniu liczącego prawie tysiąc stron positio – dokumentu będącego opisem życia i cnót ks. Franciszka Blachnickiego – poinformował PAP w środę z Watykanu rzecznik metropolity katowickiego ks. dr Łukasz Gaweł.

    Positio zostało złożone na ręce prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kardynała Angelo Amato. Jak poinformowała w komunikacie prasowym archidiecezja katowicka, prefekt Kongregacji „z dużym zainteresowaniem wypytywał o szczegóły zżycia śląskiego kapłana”. „Za znak Bożej Opatrzności uznał fakt, że tak ważny w procesie beatyfikacyjnym dokument został złożony dokładnie w rocznicę śmierci Sługi Bożego.

Może Ci się również spodoba