Diecezjalny Dzień Wspólnoty

Zaproszenie na Diecezjalny Dzień Wspólnoty

Kościół to wieczernik – miejsce ustawicznej Pięćdziesiątnicy. Duch Święty przyzywany z wiarą prowadzi do prawdy i przynagla do jedności.

    Z ogromną radością zapraszam wszystkich uczestników i odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie naszej diecezji: dzieci, młodzież, dorosłych i kręgi Domowego Kościoła na kolejny Dzień Wspólnoty. Odbędzie się on 16 marca (sobota) w Łomży w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Zgromadzimy się już o godz. 10.00 w dolnym kościele. Będziemy rozważać temat „Wierzę w kościół POWSZECHNY”. Mszę Św. celebrował będzie Ks. Bp. Janusz Stepnowski. Całość spotkania zakończymy koronką do Miłosierdzia Bożego.

   Poprzedni dzień wspólnoty był dla każdego z nas wspaniałym przeżyciem i świętem. Doświadczyliśmy charyzmatu jedności, co zaowocowało radością i entuzjazmem wiary. Bóg obdarowuje nas drugim człowiekiem i w przedziwny sposób tworzy z na Kościół. On pomnaża nasze talenty i nieustannie uczy kochać posyłając nam Ducha Miłości, Ducha Swojego Syna.

   Jako przygotowanie do Dnia Wspólnoty proponuję, aby w małych grupach w parafii lub w rodzinie w domu czy indywidualnie, podjąć medytację ikony Zesłania Ducha Świętego. Wyjaśnienie elementów ikony znajdziecie na stronie http://forum.historicus.pl/viewtopic.php?t=3486.

W oczekiwaniu na spotkanie ks. Moderator

Może Ci się również spodoba