Włącz się do wspólnej Modlitwy za Kościół

Włącz się do wspólnej Modlitwy za Kościół

11 lutego obiegła świat informacja, że Ojciec Święty Benedykt XVI z „powodu podeszłego wieku i nie wystarczających sił, które w ostatnich miesiącach osłabły” oświadczył, że rezygnuje z posługi Biskupa Rzymu, Następcy Piotra, powierzonej mu przez Kardynałów 19 kwietnia 2005 roku.

W niedługim czasie, po 28 lutego, będzie zwołane konklawe, które wybierze następcę Benedykta XVI. Dlatego zwracam się z propozycją i prośbą do wszystkich zaangażowanych w formację Ruchu Światło-Życie naszej diecezji, oraz wszystkich osób, dla których sprawy Kościoła nie są obojętne, do podjęcia gorliwej modlitwy do Ducha Świętego o światło dla kardynałów biorących udział w konklawe. Jak się włączyć? Przez Facebook, lub zgłoś chęć udziału pisząc na adres email moderator@lomza.oaza.pl  

Wierzę że decyzja Ojca Świętego jest wpisana w Boży plan dla Kościoła, którego bramy piekielne nie przemogą (por. Mt 16,18). Proszę też wszystkich „niech się nie trwoży serce wasze” (por. J 14,27), abyście nie ulegali wszelkim przepowiedniom i „znakom”, które w tym czasie będą przypominane i interpretowane, aby dopasować do aktualnej sytuacji. Niech w waszym sercu mieszka Pokój Chrystusa i wiara, że On prowadzi Kościół, za który ofiarował się na krzyżu i ciągle ofiarowuje.

Osoby które zadeklarują swój udział w tym wspólnym wołaniu do Ducha zobowiązują się do:

1. Modlitwa do Maryi Matki Kościoła: dziesiątką różańca tajemnicą Zesłana Ducha Świętego

2. Wypowiedzenie 3 razy po różańcu (w sposób słyszalny – nie w sercu – słów błogosławionego Jana Pawła II ) „Niech zstąpi Duch twój i odnowi oblicze ziemi tej ziemi”

3. Ofiarowanie Komunii Świętej na co najmniej jednej Mszy Świętej poza niedzielą (w wybranym przez siebie dniu, nie koniecznie zawsze ty samym)

Zachęcam, aby na spotkaniach wspólnotowych: spotkania formacyjne, liturgia godzin, adoracje, oazy modlitwy i Eucharystie (modlitwa wiernych), wypowiadać intencję błagalną za Kościół, za konklawe i dziękczynną za posługę Ojca Św. Benedykta XVI.

Z kapłańskim pozdrowieniem i błogosławieństwem ks. Moderator.

Może Ci się również spodoba