Zimowe rekolekcje na nartach

Na stoku    W dniach 20 – 26 stycznia odbyły się w Czarnej Górze k. Białki Tatrzańskiej rekolekcje zorganizowane w Charyzmacie Ruchu Światło-Życie. Były to rekolekcje dla osób dorosłych, ale nie zabrakło też młodzieży.

    Był to czas nie tylko intensywnej nauki zjeżdżania na nartach i desce snowboardowej (6 godz. dziennie),  ale również przepiękny czas duchowego wzrastania pod hasłem „Świętość – ostra jazda z Jezusem”.
     Na program rekolekcyjny składała się: codzienna medytacja ewangelii (namiot spotkania), Eucharystia, wspólne nieszpory i spotkania w grupach oparte na wypowiedziach ks. Blachnickiego dotyczących katechumenatu w rodzinach.  Przeżyliśmy również piękną drogę krzyżową z pochodniami.

Wejście na Trzy Korony

    Nasz stok narciarski nazywał się Litwinka, był długi, szeroki i przyjemny. Mogliśmy również doświadczyć zimowego wędrowania po górach kiedy wchodziliśmy na szczyt Trzy Korony od strony Krościenka. Zwiedzaliśmy również Centrum Ruchu Światło-Życie na Kopiej Górce.

W kaplicy Chrystusa Sługi - Krościenko

 Modliliśmy się w sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach. Elementem wypoczynkowym był wyjazd na baseny termalne do Szaflar i zwiedzanie znanej ulicy Krzeptówki w Zakopanem. Każdy miał również okazję zakupienia owczych serów oscypków. Mimo że pogoda nas nie rozpieszczała, nikt nie tracił dobrego humoru i optymizmu. Mamy nadzieję że za rok więcej osób zechce wziąć udział w tego typu rekolekcjach i poznać nasz Ruch.

Może Ci się również spodoba