Zaproszenie na uroczystość opłatkową

Zaproszenie na uroczystość opłatkową

Ruchu Światło-Życie Diecezji Łomżyńskiej

A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy.
(J 1, 14)

      Dziękując Bogu Ojcu za dar Ruchu Światło-Życie,  pragnę zaprosić wszystkich jego członków: moderatorów, odpowiedzialnych, animatorów i uczestników, zarówno młodych jak i dorosłych na uroczystość opłatkową.

       Z wielką nadzieją zaproszenie to kieruję również do studentów, którzy poprzez podjętą naukę musieli opuścić rodzinne miejscowości, parafie i wspólnoty, a przez to stracili kontakt z macierzystą diecezją, ale ciągle bliski jest im ruch i pragną na nowo się zaangażować. Chcemy zgromadzić się jako ci, którzy otrzymawszy formację oazową chcą podjąć modlitwę i odpowiedzialność za kształt tego co nazywamy obliczem i działalnością ruchu dla ożywiania lokalnych wspólnot parafialnych w diecezji. Jak chleb składa się z wielu ziaren tak nasza wspólnota składa się z wielu osób i każdy jest w niej cenny i potrzebny.

     W tym okresie wiele oaz w swoich wspólnotach parafialnych będzie organizować spotkania opłatkowe. Domowy Kościół, jako wspólnota małżeństw zgromadzi się  30 grudnia we wspomnienie Świętej Rodziny w Wyszkowie, gdzie spotka się z biskupem naszej diecezji. Zachęcam wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do wzięcia udziału w tych wydarzeniach. Niestety , nie uda się nam być na wszystkich „opłatkach”. Musimy pamiętać jednak, że pierwszym i najważniejszym miejscem spotkania jest zawsze rodzina, a następnie parafia jako wspólnota wspólnot, pod troską księży proboszczów i wikariuszy. Niech łączy nas modlitwa i pamięć o sobie.

      Uroczystość opłatkowa odbędzie się 26 grudnia 2012 r. Rozpoczniemy o godz. 17.00 celebrując liturgię Nieszporów w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP przy Seminarium Duchownym w Łomży (pl. Jana Pawła  II nr 1), następnie przejdziemy na wspólne świętowanie przy śpiewie kolęd do budynku instytutu teologicznego przy Katedrze. Prosimy o co nieco na wspólny stół  🙂  ><>

W oczekiwaniu na spotkanie ks. Dariusz Niewiński Moderator Diecezjalny

Może Ci się również spodoba