Diecezjalny Dzień Wspólnoty

Zaproszenie na Diecezjalny Dzień Wspólnoty

„Szczególną formą budowania jedności w Ruchu są Dni Wspólnoty jego członków z wszystkich poziomów wiekowych”

Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki

     W imieniu własnym oraz odpowiedzialnych za kręgi Domowego Kościoła, zapraszam wszystkie parafialne wspólnoty Ruchu Światło-Życie wraz z kapłanami odpowiedzialnymi za nie, na Diecezjalny Dzień Wspólnoty, który odbędzie się w Łomży 8 grudnia br. w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zaproszenie kieruję do wspólnot dzieci bożych, młodzieży nowej drogi i nowego życia oraz do wszystkich rodzin Domowego Kościoła, a także do osób żyjących indywidualnie.

   Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 w budynku Wyższego Seminarium Duchownego im. bł. Jana Pawła II. O godz. 12.00 w katedrze pw. Świętego Michała Archanioła będzie celebrowana Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Biskupa Tadeusza Bronakowskiego. Po niej ok. 13.30 zapraszamy wraz z moderatorami i odpowiedzialnymi na agapę. Zakończenie około godz. 15.00.

    Wraz z ks. Dariuszem Krajewskim oraz Stanisławem i Hanną Dymerskimi zachęcamy do licznego udziału i oczekujemy na spotkanie Moderator diecezjalny Ks. Dariusz Niewiński

Zarys planu

Do Łomży przyjeżdżamy o tyle wcześniej, aby o godz. 10.00 rozpocząć spotkanie. Proponujemy aby autokary zostawić na parkingu starego dworca PKS na placu Niepodległości przy Rondach im. Hanki Bielickiej i stamtąd przejść do budynku Wyższego Seminarium Duchownego.

10.00 – Zawiązanie wspólnoty na sali gimnastycznej WSD

– modlitwa

– przedstawienie wspólnot; każda wspólnota parafialna przygotowuje duży plakat o świętych patronach swojej parafii (w sytuacji, gdy wezwanie parafii nie pochodzi od konkretnego świętego, można przygotować plakat dotyczący jakiegoś przymiotu Boga (np. parafia Miłosierdzia Bożego – przymiot: miłosierdzie itp.)

10.45 – Katecheza i spotkanie z gościem, panią Reginą Przyłucką z Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła z Krościenka

11.30 – przejście do Katedry i przygotowanie do Eucharystii

12.00 – Eucharystia której przewodniczył będzie J.E. Ks. Bp Tadeusz Bronakowski

13.00 – Godzina Świadectwa

13.30 – Agapa

– poczęstunek w postaci bigosu i wszystkiego słodkiego co da się przywieźć przez was z domu np. ciasto:) (każdy uczestnik składa ofiarę 4 zł)

– koncert i uwielbienie prowadzone przez diakonię muzyczną

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i zakończenie

 

Może Ci się również spodoba