Centralna Oaza Matka

Co roku Ruch Światło – Życie gromadzi się w Krościenku nad Dunajcem na czuwaniu przed Zesłaniem Ducha Świętego, aby modlić się o Jego dary, dary dla naszego Ruchu, dla wszystkich Jego członków, uczestników rekolekcji wakacyjnych, moderatorów i animatorów.

Ten szczególny czas modlitwy to Centralna Oaza Matka. Właśnie wtedy rozpoczyna się nowy rok formacyjny, błogosławieni są nowi animatorzy oraz członkowie stowarzyszenia „Diakonia”, następuje też rozesłanie oaz.

COM trwa 4 dni:
– pierwszy dzień to dzień przyjazdu, zawiązania wspólnoty,
– drugi dzień to Dzień Diakonii – w trakcie nieszporów błogosławieni są nowi członkowie Stowarzyszenia Diakonia, wieczorem tego dnia gromadzimy się na uroczystej Wigilii Pięćdziesiątnicy wspólnie przyzywając Ducha Świętego,
– trzeci dzień – Niedziela Zesłania Ducha Świętego – to Dzień Animatora – na niedzielnej jutrzni błogosławieni są nowi animatorzy Ruchu, natomiast w trakcie Eucharystii, moderator generalny dokonuje rozesłania oaza, wręczając ich przedstawicielom świece oaz wielkich,
– ostatni dzień – Święto NMP Matki Kościoła – to Dzień Moderatora – wtedy w Krościenku zostają już prawie sami moderatorzy, ma miejsce Kolegium Moderatorów, w trakcie Eucharystii ponawiany jest akt oddania Ruchu Światło-Życie w opiekę Maryi.

W tym roku  Centralna Oaza Matka będzie odbywać się w dniach 25 – 28 maja.
Zainteresowani wyjazdem proszeni są o kontakt z ks. Dariuszem: moderator@lomza.oaza.pl 

Może Ci się również spodoba