Oaza Rekolekcyjna Diakonii Komunikowania Społecznego

W 2011 roku Diakonia Komunikowania Społecznego proponuje dwa turnusy ORDKS.

29 kwietnia – 3 maja 2011

Wielgolas

W maju 2011 roku diakonia będzie obchodzić 15-lecie swojego istnienia, zatem te rekolekcje będą również okazją do dziękczynienia za wszystko, co było udziałem osób z nią związanych. Jubileusze skłaniają do refleksji, i to na pewno będzie dodatkowy wymiar akurat tego spotkania.

23 – 30 lipca 2011

Krnov/Czechy

Zapraszamy zarówno osoby już związane z tą diakonią, jak i wszystkich zainteresowanych problematyką mediów i komunikowania społecznego: oazowych redaktorów lokalnych pism, twórców stron internetowych (redakcje techniczne i merytoryczne), jak również osoby początkujące w tych dziedzinach.

Będzie to okazja do wymiany doświadczeń, refleksji, jak uczynić tę dziedzinę życia okazją do służby dla dobra wspólnego, dla Kościoła i Ruchu Światło-Życie. Poznamy nauczanie Kościoła na temat prasy, radia, telewizji i internetu.

ORDKS będzie również okazją do poznawania się i budowania wspólnoty – między sobą i z Bogiem. Stąd pojawią się również tematy: jak przeżyć własne życie jako dar z siebie, czym jest diakonia? Co to znaczy, że Kościół jest wspólnotą charyzmatów i służb? Jak służyć w naszych realiach w Kościele i świecie?

Zapraszamy osoby co najmniej po II stopniu formacji deuterokatechumenalnej Ruchu Światło-Życie (zarówno ONŻ, jak i Domowego Kościoła).

W przypadku małżeństw, jeśli w pracę diakonii angażuje się tylko jedna osoba, zachęcamy również do zaproszenia męża czy żony. Może to być zarówno dla nich, jak i dla dzieci, okazja do poznania ważnego aspektu życia bliskiej osoby. Tematy związane z byciem odbiorcą mediów i zagrożeniami, jakie ten fakt niesie ze sobą, dotyczą wszystkich i te refleksje są cenne niezależnie od zaangażowania diakonijnego.


W naszej diecezji zgłoszenia prosimy wysłać do Łukasz Bobowskiego:
lukaszbob@gmail.com

Może Ci się również spodoba