Utrzymanie serwerów

Mija właśnie 15 lat od momentu, w którym pojawiła się strona www.oaza.pl. To długa i zajmująca historia od skromniutkiej strony po portal zawierający ich już dziesiątki: diecezjalnych, wspólnot lokalnych, diakonii specjalistycznych czy tematycznych. Jest to także historia sprzętu i jego usytuowania, czasem wyproszonego, czasem odpracowywanego, a teraz utrzymywanego z dobrowolnych ofiar. Bez względu na to, czy znacie się na szczegółach technicznych Internetu i budowy stron, czy nie, niejeden fragment tej historii by Was poruszył. Może kiedyś da się ją opowiedzieć.

Kilka lat temu skończył się okres, kiedy mogliśmy w zamian za własną pracę utrzymywać obecność Ruchu w sieci. Potrzeby serwisu, wymagania sprzętowe i ogólnoświatowe standardy zmusiły nas do poszukania komercyjnego rozwiązania. Od 3 lat serwis oazowy działa na dzierżawionych serwerach. Jednak takie rozwiązanie pociąga za sobą konieczność nakładów finansowych. Dzięki kilkudziesięciu osobom prywatnym oraz regularnym darowiznom 6 diecezji udaje nam się płacić za to, co konieczne. W roku 2010 mieliśmy pierwszy raz możliwość pozyskiwania środków w ramach 1%. Zebrana suma 2100zł nie oszałamia, ale rozwiązuje część leżących przed nami wyzwań. Wszystkim tym, którzy zechcieli w ten sposób wesprzeć nas w ubiegłym roku, serdeczne Bóg zapłać.

Zanim jednak poprosimy Was o wsparcie w tym roku, dobrze jest powiedzieć, jak konkretnie są rozdysponowane uzyskane środki. W roku 2010 DKS za pośrednictwem Ośrodka Fundacji „Światło-Życie” w Warszawie dzierżawił 2 serwery i opłacał domeny (z historyczną www.oaza.org.pl), miesięczny koszt dzierżawy serwera wynosi ok. 230zł (i jest różny ze względu na kurs Euro), roczny koszt przedłużenia domen za 2010 to 577zł. Łącznie na opłaty bezpośrednie z planowanych 10tys. wydaliśmy 6664zł. Dodatkowe koszty związane z wydatkami biurowymi, utrzymaniem kont bankowych, kosztami dokumentacji księgowej zostały pokryte z środków własnych Ośrodka Fundacji „Światło-Życie” w Warszawie.

Rozpoczynając nowy rok zwracamy się więc do Was wszystkich z gorącą prośbą o wsparcie naszych wspólnych potrzeb. Można to zrobić tak jak w roku ubiegłym wskazując w odpowiednich rubrykach zeznania rocznego KRS 0000071891, i wpisując jako szczególny cel DKS lub Ośrodek w Warszawie.

Ciągle istnieje też możliwość wspierania nas bezpośrednimi darowiznami poprzez wpłaty na konto:

Ośrodek Fundacja “Światło-Życie” w Warszawie

ul. dr. J. Strusia 13A, 04-564 Warszawa

Pekao SA 11 1240 6175 1111 0000 4573 0157 z dopiskiem Serwer

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.oaza.pl/cdks/finanse

Może Ci się również spodoba