Centralna Oaza Matka (COM)

W dniach 2-5 czerwca 2006r. w Krościenku n.Dunajcem odbyła się Centralna Oaza Modlitwy, zwana również Centralną Oazą Matką (COM).Rozpoczęła ją wieczorna Msza Święta w dolnym kościele w Krościenku. Ze względu na pochmurna i mokrą aurę odbyły się tam wszystkie uroczystości.
Pierwszy dzień COM-u (sobota) – DZIEŃ DIAKONI rozpoczęła Jutrznia, a po niej nabożeństwo Pokuty i Pojednania, bez którego nie możliwe byłoby nasze świętowanie w Duchu miłości i radości. Później był czas na spotkania w grupach i obiad. O godz. 16.00 uczestniczyliśmy w Mszy Św. Wigilii zesłania Ducha Świętego. Podczas I Nieszporów Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którym przewodniczył moderator naszej diecezji ks. Aleksander Suchocki 31 osób wstąpiło do Stowarzyszenia Diakonia, w tym 2 osoby z diecezji łomżyńskiej: Marta Gałązka oraz Agnieszka Popczyk. Późnym wieczorem odbyło się Modlitewne Czuwania przed Zesłaniem Ducha Świętego. Przy zapalonych świecach, śpiewie i modlitwie prosiliśmy o wylanie darów Ducha Świętego. Na zakończenie odśpiewaliśmy Akatyst ku czci Ducha Świętego.
Drugi dzień COM-u to DZIEŃ ANIMATORA. Podczas porannej Jutrzni 108 osób otrzymało błogosławieństwo do posługi animatorskiej. Wyrazili oni pragnienie służenia Bogu i bliźniemu przez posługę w Ruchu. Wśród nich były także dwie osoby z naszej diecezji: Ewelina Stachelek i Marian Grochowski. Wszyscy dostali krzyże animatorskie.
Msza Święta niedzieli Zesłania Ducha Świętego, której przewodniczył ks. Jan Mikulski, dla znacznej większości była ostatnim punktem tegorocznego COM-u. Namaszczeni i umocnieni darami Ducha Świętego udali się do swoich domów, pracy, wspólnot i codziennych obowiązków.
Ostatnim dniem był DZIEŃ MODERATORA. Uczestniczyli w nim głównie moderatorzy diecezjalni z całej polski. Jutrzni przewodniczył ks. Roman Litwińczuk, moderator generalny Ruchu Światło-Życie, który przybył z Rzymu gdzie reprezentował Oazę na Międzynarodowym Kongresie Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich. Mszy Świętej koncelebrowanej przewodniczył bp.St. Budzik wraz z ks. R. Litwińczukiem. Po Eucharystii nastąpiło odnowienie oddania Ruchu Niepokalanej Matce Kościoła pod figura kopiogórską.
Był to Boży Czas w którym Duch Święty rozpalił we mnie na nowo charyzmat Ruchu, oraz przypomnienia i dziękczynienia za zeszłoroczny dar błogosławieństwa do posługi animatora.

Agnieszka Ołdakowska

Może Ci się również spodoba